Niegrzeczny pies? Sprawdźmy!

Idziesz sobie spokojnie ulicą, kiedy Twój pies nagle zaczyna ujadać na przejeżdżający rower? A może nigdy nie chodzisz spokojnie, bo Twój pies "próbuje zabić" każdego przechodnia? Spacery są dla Ciebie utrapieniem, bo każde napotkane zwierzę jest wrogiem? Czy wręcz przeciwnie? Twój pies boi się własnego cienia? Albo (zbyt) wylewnie próbuje przywitać każdego? Te i wiele … Czytaj dalej Niegrzeczny pies? Sprawdźmy!

Pies (w pewnych warunkach) idealny.

Dzisiaj nieco bardziej osobiście. Kiedy pies z odzysku staje się psem (pod pewnymi warunkami) idealnym? Wiele razy ostrzegam klientów przed adopcją psa. Nie, nie zniechęcam. Ostrzegam, że pies (każdy, ale z odzysku zwłaszcza) to cały pakiet wyzwań, czasem trudnych do przewidzenia, a często wychodzących po czasie, w miarę adaptacji w nowym otoczeniu. I kiedy, po … Czytaj dalej Pies (w pewnych warunkach) idealny.

Nie, twój pies nie może się przywitać.

Czasami wyobrażam sobie, co by się stało, gdyby do jednego dwulatka podbiegł drugi i zaczął uderzać go łopatką po głowie. Albo, gdyby jedna pani podbiegła nagle do innej (obcej) pani, wyrwała jej torebkę z ręki i radośnie zakrzyknęła „o! jaka piękna! Zawsze chciałam taką potrzymać!”… Przyznaj się, ile razy wyprowadzając psa na spacer krzyknęłaś/-ąłeś:- „on(a) … Czytaj dalej Nie, twój pies nie może się przywitać.