Agnieszka Nalepa

Jestem lekarzem weterynarii, zoofizjoterapeutką, zawodniczką psich sportów, zoopsychologiem i trenerem psów.

W Dog Mind prowadzę zajęcia edukacyjne dla dzieci na Śląsku oraz indywidualne konsultacje i szkolenia dla opiekunów psów.

Ze zwierzętami jestem związana od lat, dlatego zawodowo spełniłam się na kilku płaszczyznach, od medycyny po psie sporty. W pierwszych zawodach z posłuszeństwa startowałam z moim ówczesnym psem (owczarkiem szkockim) na przełomie lat 1998/1999. Kolejny pies, tym razem wybrany pod kątem sportu (owczarek australijski), pojawił się w 2010 roku i realizował się po kolei w kilku dyscyplinach: agility, pasienie, obedience, frisbee i od czasu do czasu w rekreacyjnym „gryzieniu” rękawa. Jest psem wszechstronnym, który odnajduje radość w byciu ze mną i wspólnym ćwiczeniu. Obecnie wychowuję najmłodszego członka naszego stada- dziewczynę rasy owczarek szetlandzki, zobaczymy co przyniesie przyszłość i co będzie jej konikiem.

Jeśli chodzi o sporty, dyscypliną która towarzyszy mi na co dzień jest obedience, choć i frisbee skradło moje serce. By się ciągle rozwijać, uczę się od najlepszych z kraju i z zagranicy ( m.in. Valentina Balli, Varvara Bolshakova, Maria Brandel, Monica Wickstrøm, Magdalena Łęczycka, Jagoda Wejchan, Sylwia Szugzda, Kamila Buryn, Magdalena Łabieniec, Olga Kwiecień, Marti Parrish i wiele innych). Obecnie przygotowujemy się do kolejnych startów w zawodach , tym razem w klasie 2 obedience. Natomiast aby lepiej uczyć innych uczestniczę w kursie Instruktor Obedience.

Dzięki pracy na ringu w charakterze zarówno komisarza jak i asystenta sędziego, wiem jak wymagające są starty w zawodach i na co zwrócić uwagę przygotowując się do nich. 

Uprawianie wielu sportów na przestrzeni lat, pozwala mi na szerokie spojrzenie i utrzymanie otwartej głowy. Moim ulubionym zagadnieniem jest komunikacja z psami i odpowiednie jej wykorzystanie w treningu i na co dzień, nie ma znaczenia czy jest to pies sportowy, czy domowy ulubieniec.