Małgorzata Kozłowska

Ukończyłam studia pedagogicznie na UKSW w Warszawie, zootechnikę na SGGW w Warszawie, w 2008 roku ukończyłam kurs instruktora dogoterapii w Stowarzyszeniu Zwierzęta Ludziom.

W Dog Mind prowadzę zajęcia edukacyjne dla dzieci w Warszawie.

Od dziecka jeżdżę konno. Od 13 lat jestem przewodnikiem psów. Trenowałam z psami takie sporty jak agility, frisbee, tropienie. Od 3 lat działam w fundacji zajmującej się pierwszą pomocą.  Od stycznia 2017 roku przygotowuję siebie i psa do działań w grupie poszukiwawczo – ratowniczej. Pracowałam z psami w licznych placówkach, począwszy od szkół i przedszkoli, gdzie prowadziliśmy zajęcia z bezpieczeństwa (profilaktyka pogryzień) i opieki nad psami.

Współtworzyłam od podstaw projekt z obszaru profilaktyki pogryzień „Uwaga! Dobry pies”.

Z moimi psami pracowaliśmy w szpitalach (Centralny Szpital Kliniczny UCK WUM, Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”). Prowadziłam zajęcia dla dzieci z Zespołem Downa, Zespołem Aspergera, dzieci upośledzonych w stopniu umiarkowanym i głębokim, w domu dziecka oraz domu dziennego pobytu dla osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi oraz centrum Alzhaimera.

Moje psy:

Smart pies rasy bearded collie, wiek 13 lat. Ukończyliśmy liczne szkolenia i kursy,  w zakresie dogoterapii oraz zdaliśmy egzamin PT (pies towarzyszący). Jest to pies, który nigdy nie odmawia pracy. Z powodzeniem startowaliśmy też w zawodach agility. Zwierz zrównoważony, mądry.

Czort pies rasy bearded collie, wiek 9,5 roku. Wybrany i od początku przygotowywany do pracy z ludźmi. Pracował jako pies wspierający terapię i edukację. Zdaliśmy egzamin PT. Czort całym sobą kocha ludzi.

Fiona suka rasy bearded collie trafiła do mnie w wieku 3,5 roku. Ma wiele problemów, nad którymi pracujemy. To ona była bodźcem do działań w grupie poszukiwawczo ratowniczej. Obecnie wycofana z treningu ze względu na strach przed strzałami.